Wystawa prac upamiętniająca 25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce

Wystawa prac upamiętniająca 25 rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce

Zapraszam do Społecznego Muzeum Ziemi Tłuszczyńskiej. Już za tydzień, w ramach obchodów 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce, będzie tam otwarta moja kolejna wystawa. W jej skład wchodzą prace, które uświetniły obchody 30lecia wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku, a także kilka nowych, stworzonych specjalnie na tę okoliczność. Oto informacja o uroczystościach i towarzyszących im atrakcjach podana przez organizatorów:

4 czerwca 2014 r. przypada 25. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce. Tego dnia, jak powiedziała Joanna Szczepkowska ''skończył się w Polsce komunizm''. Data ważna, choć moim zdaniem zapomniana a przecież wtedy to udało nam się wspólnie coś zrobić i nie było to kolejne przegrane powstanie. Siłą kilku organizacji pozarządowych postanowiliśmy uczcić ten dzień przygotowując szereg atrakcji. Zaczynamy 4 czerwca wystawą zdjęć, ulotek i plakatów wyborczych.

Godzina 17.00 otwarcie wystawy prac świetnego malarza Michała Piotrkowicza w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej(możliwość zakupu jego prac)

Godzina 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tłuszczu koncert twórczości J. Kaczmarskiego w wykonaniu jednego z najlepszych w Polsce interpretatorów piosenek barda- Artura Kaczorka.

Po uczcie duchowej o 19.30 zapraszamy na stadion miejski gdzie Klub Biegacza TKS Bóbr zaprasza na Bieg Wolny.

7 czerwca – gra miejska. Odkryjemy ciekawe a często zapomniane miejsca w Tłuszczu. Wczujecie się w klimat PRL-u potraktowany z przymrużeniem oka. Przyda się wiedza z okresu wyborów. Po zakończeniu gry będzie możliwość zagrania w planszową grę plenerową ‘’Segment, czyli PRL dla początkujących’’.