Zapraszam na wystawę prac z cyklu „W Akcie Metafizyki” w klubokowiarni "4 PoKOJE".

Opublikowano 12/01/2016 8:17, dodane przez Michał Piotrkowicz


W sobotę 9 stycznia odbył się wernisaż wystawy cyklu prac zatytułowanego "W Akcie Metafizyki" w klubokawiarni "4 pokoje" na ul. Wileńskiej 19 w Warszawie. Niezmiernie było mi miło spotkać się z tej okazji z tak licznym gronem sympatyków sztuki. Wystawa jest dostępna do dnia 12.02.2016.

Czytaj dalej

Malarstwo

W tej galerii pokazałem przykłady mojej bardzo różnorodnej sztuki. Są osoby, które moje prace brały za dzieła kilku artystów. Staram się eksplorować wciąż nowe tematy, używając różnych stylów malarskich.


Więcej

Konserwacja

W galerii umieściłem różne przykłady wykonanych przeze mnie prac konserwatorskich i restauratorskich. Prace te wykonałem podczas studiów i po ukończeniu ASP. Obok zdjęć dzieł sztuki dodałem krótki opis przeprowadzonych zabiegów.

Więcej

Malarz i konserwator sztuk pięknych. Ukończył konserwację na warszawskiej ASP. Od ponad 20 lat uprawia karate i inne japońskie sztuki walki, w których posiada stopnie mistrzowskie.


Kontakt

tel.: +48 664 914 432

e-mail: piotrkowicz.michal@gmail.com

Dorobek artystyczny

W trakcie studiów brałem udział w wielu zbiorowych wystawach prac studenckich. Swoje obrazy prezentowałem między innymi w Galerii Pracownia 3A, w Galerii Promocyjnej, czy w Galerii Krytyków Pokaz. Moja pierwsza, indywidualna wystawa pt. „Przesłuchanie anioła” miała natomiast miejsce w Galerii Ścieżka. W tym czasie brałem ponadto udział w pracach konserwatorskich prowadzonych w Pałacu w Wilanowie, w Ratuszu Miejskim w Poznaniu oraz w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce. W 2011 roku uzyskałem tytuł magistra, a także po raz pierwszy zaprezentowałem swoją twórczość zagranicą. Wystawa moich prac w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Yorku towarzyszyła obchodom trzydziestej rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego. Równolegle moje prace można było obejrzeć w nowojorskiej siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej, czy w historycznym Sloper-Wesoly House w New Britain CT. W kolejnych latach miałem szereg wystaw indywidualnych w Warszawie. Prezentowałem się między innymi w Galerii „Abakus”, w Starej prochowni, czy w Galerii Czajka Dorum Art. Mój obraz trafił na 61-szą wystawę „Artyści dla Pokoju” w Metropolitan Art Museum w Tokyo w 2013r. Cykl prac pt. „Zapałki” eksponowany był w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej. Prace te, obok cyklu poświęconego sztukom walki, znalazły się na opakowaniach serii kolekcjonerskich zapałek stworzonych przez firmę Wołoszyn. Wykonałem ponadto ilustracje dla trzech książek poświęconych japońskim sztukom walki.